Dlaczego my?

Publiczne Przedszkole Językowe Pod Magnolią to nowoczesna placówka położona w Katowicach. To wyjątkowe miejsce zapewniające każdemu dziecku najwyższy poziom nauczania oraz najlepszą opiekę.

Z radością informujemy, że nasze pierwsze przedszkole w Katowicach w październiku 2017 uzyskało status placówki publicznej. Co to oznacza w praktyce?

Łączymy ofertę bezpłatnego przedszkola publicznego z pakietową ofertą zajęć dodatkowych, czyli sprawdzoną od wielu lat jakością marki Pod Magnolią. W godzinach 7:00-12:00 przedszkole jest darmowe. W tym czasie realizowane będą zajęcia zgodnie z podstawą programową. Natomiast dla rodziców zainteresowanych korzystaniem z usług przedszkola od godziny 12:00-18:00 oferujemy ciekawe i atrakcyjne cenowo pakiety zajęć dodatkowych (patrz zakładka „Opłaty”).

Wyróżniają nas najnowsze metody edukacyjne, między innymi symulacyjne prowadzenie zajęć w dwóch językach, oraz wykorzystywanie interaktywnego sprzętu, zwiększającego atrakcyjność nauki. Zapewniamy  zdrowe żywienie,  dostosowane do potrzeb każdego z podopiecznych oraz  dowóz dzieci do przedszkola i domu (przy uzbieraniu odpowiedniej liczby chętnych do skorzystania z usługi Rodziców ) . Gwarantujemy ponadto najlepsze warunki do nauki i zabawy oraz bezpieczeństwo! (w przedszkolu jest  m.in. monitoring).

Zapraszamy!

  Przedszkole językowe i anglojęzyczne

W nauce języka obcego stawiamy na naturalne jego przyswajanie, dlatego prowadzimy zajęcia symulacyjnie po polsku i angielskuMiędzynarodowy program umożliwia naukę w naszych przedszkolach dzieciom z całego świata. Kładziemy nacisk na systematyczność, dlatego nauka języka angielskiego odbywa się codziennie.

Na życzenie rodziców uczymy również innych języków obcych, m.in. niemieckiego, francuskiego hiszpańskiego i chińskiego.

  Efektywne metody nauczania

Stosujemy innowacyjne metody dydaktyczne, które wspierają zrównoważony rozwój dzieci. Pozwalają one na zwiększenie efektywności nauki oraz sprawiają, że zajęcia są atrakcyjne i ciekawe dla maluchów!

Używamy m.in. następujących metod: glottodydaktyki, pedagogiki zabawy, Carla Orffa, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

  Zdrowe żywienie

Pamiętamy o tym, że ważny jest zarówno rozwój intelektualny naszych podopiecznych, jak i zdrowy tryb życia, dlatego zapewniamy smaczną i zdrową kuchnię. Dzieciom podawane są zbilansowane, pełnowartościowe posiłki, dostosowane ponadto do upodobań smakowych najmłodszych oraz do ich potrzeb (oferujemy różne rodzaje diet specjalistycznych).

Nasze dania powstają ze świeżych i zróżnicowanych produktów, są bogate w warzywa i owoce. Nasi podopieczni są również pod stałą opieką dyplomowanego dietetyka, który dba o ich prawidłowy rozwój fizyczny.

  Sala interaktywna

Staramy się dbać o wszechstronny i zrównoważony rozwój każdego dziecka, który jest możliwy dzięki stosowaniu innowacyjnych metod edukacyjnych, w tym interaktywnych.

Do nauki w naszym przedszkolu służą m.in. tablety, tablice interaktywne, stolik multimedialny, bezszwowe ekrany dotykowe i dywan multimedialny, znajdujące się w sali interaktywnej. Ich używanie nie tylko pozytywnie wpływa na efektywność nauki, lecz także sprawia, że staje się ona wspaniałą przygodą!

  Dowóz dzieci

W naszym przedszkolu wiemy, jak cenny jest czas zapracowanych rodziców oraz jak trudno jest godzić obowiązki rodzicielskie i zawodowe. Dlatego też oferujemy możliwość dowozu dzieci do przedszkola i do domu. Ponadto usługę tę dopasowujemy do potrzeb rodziców, dlatego możliwy jest także dowóz dziecka tylko w jedną stronę!

Wierzymy, że czas zaoszczędzony w ten sposób rodzice będą w stanie o wiele lepiej wykorzystać, na przykład na wspólną zabawę z dzieckiem.

  Bezpieczeństwo

Niezwykle dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa naszych podopiecznych.

Wiemy też, że rodzice bardzo martwią się o swoje dzieci spędzające większość dnia w przedszkolu. Dlatego właśnie działa u nas stały monitoring, pozwalający im upewnić się w razie potrzeby, że ich pociecha nie jest narażona na żadne niebezpieczeństwa.

  Najlepsza opieka

Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, która zapewnia każdemu dziecku troskliwą opiekę. Nasi nauczyciele to najlepsi profesjonaliści, którzy dbają o indywidualny rozwój każdego z podopiecznych.

Każdej grupie zapewniamy opiekę dwóch nauczycielek.

  Wspaniała zabawa

Czas spędzany w naszym przedszkolu to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim doskonała zabawa!

Wychodzimy z założenia, że dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego stosujemy rozwijające gry edukacyjne, odpowiednio dostosowane do wieku i możliwości naszych podopiecznych.

Publiczne Przedszkole Językowe Pod Magnolią