Dlaczego my?

Niepubliczne Przedszkole Pod Magnolią  to nowoczesna placówka położona w Brzesku. Wyjątkowe miejsce zapewniające każdemu dziecku najwyższy poziom nauczania oraz najlepszą opiekę.

Wyróżniają nas  metody edukacyjne, między innymi  wykorzystywanie interaktywnego sprzętu, zwiększającego atrakcyjność nauki. Zapewniamy  zdrowe żywienie, dostosowane do potrzeb każdego z podopiecznych. Gwarantujemy ponadto najlepsze warunki do nauki i zabawy oraz bezpieczeństwo!

  Stawiamy na język angielski

W nauce języka obcego stawiamy na naturalne jego przyswajanie, dlatego prowadzimy zajęcia symulacyjnie po polsku i angielsku. Kładziemy nacisk na systematyczność, dlatego nauka języka angielskiego odbywa się codziennie.

  Efektywne metody nauczania

Stosujemy innowacyjne metody dydaktyczne, które wspierają zrównoważony rozwój dzieci. Pozwalają one na zwiększenie efektywności nauki oraz sprawiają, że zajęcia są atrakcyjne i ciekawe dla maluchów

Metody nauczania:

Używamy m.in. następujących metod: glottodydaktyki, pedagogiki zabawy, Carla Orffa, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ekspresji Twórczej Labana

  Zdrowe żywienie

Pamiętamy o tym, że ważny jest zarówno rozwój intelektualny naszych podopiecznych, jak i zdrowy tryb życia, dlatego prowadzimy własną, zdrową kuchnię. Dzieciom podawane są zbilansowane, pełnowartościowe posiłki, dostosowane ponadto do upodobań smakowych najmłodszych oraz do ich potrzeb (oferujemy różne rodzaje diet specjalistycznych).

Nasze dania powstają ze świeżych i zróżnicowanych produktów, są bogate w warzywa i owoce. Nasi podopieczni są również pod stałą opieką dyplomowanego dietetyka, który dba o ich prawidłowy rozwój fizyczny.

  Kompetencje kluczowe

Kształtujemy kompetencje kluczowe, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw :

1.Porozumiewanie się w języku ojczystym
2.Porozumiewanie się w językach obcych
3.Kompetencje matematyczne
4.Podstawowe kompetencje naukowo-techniczne
5.Kompetencje informatyczne
6.Umiejętność uczenia się
7.Kompetencje społeczne i obywatelskie
8.Inicjatywność i przedsiębiorczość
9.Świadomość i ekspresja kulturalna

Staramy się dbać o wszechstronny i zrównoważony rozwój każdego dziecka, który jest możliwy dzięki stosowaniu innowacyjnych metod edukacyjnych, w tym interaktywnych.

 

 

 

  Bezpieczeństwo

Niezwykle dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa naszych podopiecznych.

Wiemy też, że rodzice bardzo martwią się o swoje dzieci spędzające większość dnia w przedszkolu. Dlatego właśnie działa u nas stały monitoring, pozwalający im upewnić się w razie potrzeby, że ich pociecha nie jest narażona na żadne niebezpieczeństwa.

  Najlepsza opieka

Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, która zapewnia każdemu dziecku troskliwą opiekę. Nasi nauczyciele to najlepsi profesjonaliści, którzy dbają o indywidualny rozwój każdego z podopiecznych.

Każdej grupie zapewniamy opiekę dwóch nauczycielek.

  Wspaniała zabawa

Czas spędzany w naszym przedszkolu to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim doskonała zabawa!

Wychodzimy z założenia, że dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego stosujemy rozwijające gry edukacyjne, odpowiednio dostosowane do wieku i możliwości naszych podopiecznych.