«

Dzień Śniegu- Sówki/ Snow day

W styczniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Śniegu. W tym roku w naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień. Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznej zabawy na podwórku w czasie zimy oraz jak ważne są częste pobyty na świeżym powietrzu i zabawy ruchowe w niskich temperaturach bo właśnie dzięki nim hartujemy swój organizm.

Z okazji Dnia Śniegu, Sówki podzielone na dwie drużyny wzięły udział w zimowych zawodach sportowych, które odbyły się na Naszym przedszkolnym placu zabaw. Konkurencje z jakimi musiały się zmierzyć to: rzut śnieżkami do celu, szukanie ukrytych zabawek w śniegu, „Robimy wielka kulę”, skok w dal, wydeptywanie napisu: „Sówki”, bieg sztafetowy oraz rzucanie woreczkami do celu. Niektóre z rozgrywek sprawiły nieco trudności, ale Sówki świetnie sobie z nimi poradziły. Walka była bardzo wyrównana, każda z drużyn dał z siebie wszystko, więc remis obu drużyn nikogo nie zaskoczy!:) Obie drużyny otrzymały pamiątkową odznakę: „Śnieżynkę”. Nie mogło również zabraknąć lepienia bałwana, robienia Aniołków na śniegu, czy też bitwy na śnieżki.

Na zakończenie świętowania Dnia Śniegu wspólnie przygotowaliśmy masę solną, z której wykonaliśmy wyjątkowe i niepowtarzalne śnieżynki.