Dlaczego my?

Niepubliczne Przedszkole Językowe Pod Magnolią to nowoczesna placówka położona w Katowicach przy ulicy Gen. Pułaskiego 27. To wyjątkowe miejsce zapewniające każdemu Dziecku najwyższy poziom nauczania oraz najlepszą opiekę.

Co nas wyróżnia ?

W naszym przedszkolu kierujemy się zasadą, że edukacja to relacja. Dlatego dla nas najważniejsze jest Dziecko, a w naszej pracy kierujemy się tylko i wyłącznie jego dobrem.

Dlatego niezwykle dużą uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa Dzieci (stały monitoring w każdej sali, kącik dla Rodzica, który może poobserwować sobie w każdym momencie swojego Malucha 😊 ).

Dobro Dziecka w naszym rozumieniu to przede wszystkim jego zdrowie. Dlatego w naszym przedszkolu zapewniamy cztery zbilansowane, pełnowartościowe posiłki dziennie. W zależności od potrzeb Dziecka istnieje możliwość wyboru oprócz diety podstawowej również diet specjalistycznych – bezmlecznej, bezglutenowej oraz wegetariańskiej. Przykładowy tygodniowy opis posiłków według wyboru określonej diety znajdą Państwo w zakładce Jadłospis.

Edukacja 😊

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

Konfucjusz

Edukacja w naszym przedszkolu opiera się na symulacji sensorycznej Dzieci, polegającej na angażowaniu w proces nauki wszystkich jego zmysłów. Staramy się zatem tak przekazywać wiedzę Dziecku, aby przykuć jego uwagę, a jednocześnie sprawić, że podczas zajęć będzie Ono przyswajało wiedzę nawet nie będąc tego świadome. Chcemy już na początku zaszczepić u naszych Maluchów ideę, że nauka to podróż, a wiedza to bilet do świata spełnionych marzeń, radości i wewnętrznego bezpieczeństwa (bo ten, kto więcej umie nigdy nie zginie w tłumie 😊).

Dlatego nasze przedszkole wyróżniają najnowsze metody edukacyjne.

Przede wszystkim podczas każdych zajęć stosujemy symulacyjne ich prowadzenie w dwóch językach – polskim i angielskim. Oprócz tego dzieci uczą się języka angielskiego z wykwalifikowanym nauczycielem dwa razy dziennie ( 45 minut w godzinach przedpołudniowych oraz 45 minut podczas tak zwanych „podwieczorków z językiem angielskim”).  Uważamy, że wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie nauki języków obcych. Dziecko bowiem osłuchuje się wtedy z językiem i uczy się go w sposób naturalny np. podczas zabaw, tańca, śpiewu czy gier. To z kolei sprawia, że w przyszłości nie ma problemów z używaniem języka. Tak naprawdę przecież to nie ilość zapamiętanych słówek,  a umiejętność posługiwania się językiem, odwaga w wyrażaniu w języku obcym emocji czy też myśli sprawia, że potrafimy się w danym języku komunikować. I właśnie tę umiejętność chcemy zaszczepić naszym Maluchom już na starcie 😊.

Dodatkowo w naszym przedszkolu stosujemy nowoczesne metody nauczania. Skupiamy się bowiem w zakresie nauki na modelach aktywizujących, odchodzimy od nauczania na rzecz uczenia się. To Dzieci są budowniczymi swojej wiedzy. Stawiamy na naukę krytycznego myślenia, doświadczenia i eksperymenty (w tym zakresie współpracujemy z Centrum Nauki Kopernika w Warszawie).

Prowadzimy również zajęcia interaktywne przy użyciu najnowszego sprzętu. Posiadamy m.in. narzędzie edukacyjne firmy Knoocker, które dzięki zestawowi aplikacji, quizów i gier edukacyjnych  (w tym również w języku angielskim) w sposób atrakcyjny zachęci Dzieci do podjęcia wysiłku zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Nasze przedszkole zaopatrzyliśmy również podłogę interaktywną. SmartFloor by Mentor to zbiór angażujących aplikacji do zabawy i nauki, gier logicznych, zadań z programowania i łamigłówek obsługiwanych za pomocą pisaków interaktywnych. Do wyboru mamy kolorowanki dla najmłodszych, gry językowe, programowanie robota, sudoku i wiele, wiele innych.

Wychowanie Dzieci jest trudne. Dlatego chcemy Państwu pomóc w tym zadaniu. Nie zapominamy jednak nigdy, że dla Dziecka tak naprawdę najważniejsze jest Szczęście i Radość. Mamy więc nadzieję, że przede wszystkim w tym zakresie spełnimy Państwa oczekiwania względem nas.

„Kiedy śmieje się Dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak. Wiemy, że czasem będzie trudno i że czasem będzie płacz (tego raczej niestety nie da się uniknąć), ale mając na uwadze powyższe zdanie obiecujemy Państwu, że zrobimy wszystko, aby w naszym przedszkolu było codziennie jak najwięcej śmiejących się światów 😊 Państwa Światów 😊

Zatem serdecznie zapraszamy !